Moduły fotowoltaiczne


Panele fotowoltaiczne umożliwiają wykorzystywanie alternatywnego źródła energii jakim jest słońce. Moduły monokrystaliczne to szczególny rodzaj paneli fotowoltaicznych. Specyfika ich budowy pozwala na wydajną produkcję energii elektrycznej zarówno w obrębie gospodarstwa domowego jak i firmy stawiającej na panele fotowoltaiczne.

Budowa

Moduły monokrystaliczne tworzone są z monokryształu krzemu. Kryształ krzemu powstaje w wyniku stopienia, a następnie scalenia polikryształów krzemu w solidną, pojedynczą bryłę. Tak powstały monokryształ charakteryzuje się swobodnym przepływem elektronów. Przekłada się to na wysoką wydajność paneli monokrystalicznych, bowiem elektrony w modułach fotowoltaicznych służą jako nośniki energii.

Silne strony modułów monokrystalicznych

Największą zaletą paneli monokrystalicznych jest niewątpliwie wspomniana wydajność. Wynika ona z czystości i specyfiki materiałowej monokryształu krzemu. Panele monokrystaliczne osiągają sprawność rzędu 17-20%, co na tle innych rodzajów paneli fotowoltaicznych jest bardzo wysokim wynikiem. Moc pojedynczego modułu monokrystalicznego waha się w granicach 300-400 Wp. Moduły monokrystaliczne charakteryzują się również niskim współczynnikiem temperaturowym. Oznacza to, że działają one lepiej w wyższych temperaturach. Cecha ta jest szczególnie przydatna w okresie letnim, gdzie temperatura znacząco wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznych. Strata wydajności modułów monokrystalicznych wynosi od 0,01 do 0,03 punktów procentowych na 1 stopień Celsjusza. Oznacza to, że nawet w przypadku temperatury rzędu 30 stopni, straty wydajności nie przekraczają 1 procenta.

Przeznaczenie

Z uwagi na ich wysoką wydajność i dużą moc pojedynczego modułu, panele monokrystaliczne mogą być instalowane na mniejszych bądź bardziej zacienionych powierzchniach, na których inne panele fotowoltaiczne okazują się nieefektywne.

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane