Oferta

Moduły fotowoltaiczne

PV Design


Panele fotowoltaiczne są technologią opierającą się o wykorzystanie odnawialnego źródła energii, jakim jest słońce. To najbardziej rozpowszechniony sposób efektywnego wykorzystanie promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej, która dzięki temu jest dużo tańsza w porównaniu z konwencjonalnymi jej źródłami. Przy okazji, moduły fotowoltaiczne, przyczyniając się do ogólnego zmniejszenia ilości zanieczyszczeń w środowisku, są wysoko ekologicznym rozwiązaniem. Nie dziwi zatem fakt rosnącego zainteresowania taką formą uzyskiwania energii.

Ogniwa fotowoltaiczne są najmniejszymi, łączonymi szeregowo elementami składającymi się na panele fotowoltaiczne. W zależności od rodzaju wykorzystanego kryształu krzemu, dzielimy je na moduły polikrystaliczne i moduły monokrystaliczne

Wysokiej czystości polikrystaliczny krzem tworzy ogniwa fotowoltaiczne o mniej uporządkowanej strukturze, przez co mają one słabszą moc i sprawność, niż te wykonane z pojedynczego kryształu krzemu. Jednak ze względu na sposób ich pozyskiwania, moduły polikrystaliczne tańsze od monokrystalicznych. Metoda tworzenia monokryształów krzemu została opracowana już w 1916 roku, przez polskiego chemika Jana Czochralskiego i w jej wyniku, produkowane są kryształy o dokładnie uporządkowanej w jednym kierunku strukturze, co przekłada się na ich bardzo wysoką sprawność i moc. Polskie panele fotowoltaiczne zarówno mono-, jak i polikrystaliczne charakteryzują się stuprocentową odpornością na degradację indukowanym napięciem a samo ich napięcie systemowe, bez obciążenia osiąga 1500 V DC. Wyposażone są w system 5 Busbar składający się z pięciu listew stykowych, zmniejszających opór wewnętrzny, dzięki temu możliwy jest lepszy przepływ prądu. Moduły fotowoltaiczne marki JBGPV posiadają powłoki umożliwiające eliminację refleksów świetlnych, co znacznie zwiększa przepuszczalność światła. Ich wytrzymałość na obciążenia śniegiem i wiatrem wynosi odpowiednio: 5400 Pa i 2400 Pa. 

Warto również zauważyć, że wszystkie polskie panele fotowoltaiczne JBGPV są produkowane zgodnie z najwyższymi normami:

  • IEC 61215, która potwierdza możliwość zastosowania krzemu krystalicznego do konstrukcji naziemnych 
  • IEC 61730-(1 i 2) - oceniająca bezpieczeństwo modułu fotowoltaicznego.

Wybrane modele posiadają także certyfikaty IEC 61701 i IEC 61701 potwierdzające przeprowadzenie badań korozyjnych z użyciem mgły solnej bądź IEC 62716 na badanie korozji w atmosferze amoniaku. 


 

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane