Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Dotacja „Mój Prąd”

14.07.2020 r.

Wraz z popularyzacją nurtu EKO i rosnącą świadomością Polaków, coraz większym zainteresowaniem cieszą się np. ekologiczne, energooszczędne domy pasywne. Z kolei osoby, które już wybudowały swoją nieruchomość starają się np. wymieniać dotychczasowe ogrzewanie na np. tanią w użytkowaniu i ekologiczną pompę ciepła, piec gazowy, czy coraz bardziej popularny, specjalny kocioł na pellet, który jest niezwykle powszechny w krajach skandynawskich – znanych ze swojego ekologicznego podejścia do życia. Poza tym, nieustannym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne, dzięki którym otrzymuje się swoje własne, niezwykle tanie źródło prądu. Aktualnie można (i warto!) ubiegać się o dwa rodzaje dotacji na opisane wyżej modernizacje. Kto i na jakich warunkach może z nich skorzystać?

Dotacja „Mój Prąd”

Dotacja „Mój Prąd” jest rodzajem bezzwrotnej zapomogi, której celem jest zakup i instalacja ekologicznych paneli fotowoltaicznych. Ich działanie polega na produkowaniu własnej energii elektrycznej za pośrednictwem promieni słońca. Dotacja do paneli fotowoltaicznych to nawet połowa kosztów instalacji (nie więcej jednak niż 5000 złotych)!

O dotację „Mój Prąd” może ubiegać się każda osoba fizyczna – właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego lub osoba , która ma prawa do wyodrębnionego lokalu z KW – czyli każdy kto ma prawo do nieruchomości i chce rozpocząć produkcję prądu na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. Dotacje do paneli fotowoltaicznych są celowe – oznacza to, ze według zasad programu, może je przeznaczyć na instalację fotowoltaiczną o średniej mocy mieszczącej się w przedziale od o mocy od 2 kW do 10 kW. W jej skład wchodzą:

 

II nabór w programie "Mój prąd" zakończył się 06 grudnia 2020 r. Łącznie wpłynęło ponad 250 tys. wniosków.
Podczas pierwszej edycji programu (2019) przyznano ponad 27 tys. dotacji.

Program będzie kontynuowany w 2021 roku, jednak wciąż trwają prace i szczegóły oraz termin startu są jeszcze nieznane.


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane