Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Montaż instalacji fotowoltaicznych

14.07.2020 r.

Jakość paneli fotowoltaicznych okazuje się niezwykle ważna dla efektywności całej instalacji. W naszej działalności dbamy o stosowanie dobrej klasy tworzyw, ale także technologii, dzięki którym system wykazuje wytrzymałość i wydajność. Spoiwo łączące proces produkcji z finalnym efektem stanowi sprawny montaż paneli fotowoltaicznych. Jak przebiega i dlaczego warto postawić na źródło odnawialnej energii?

Fotowoltaika – czyste źródło energii dla domu i biznesu

Panele słoneczne składają się z tak zwanych modułów mono- lub polikrystalicznych, które zmieniają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego w prąd stały. Aby przekształcić go na prąd zmienny, czyli ten dostępny w gniazdkach elektrycznych, niezbędny jest montaż urządzenia zwanego falownikiem. Aby instalacja spełniała swoją funkcję, należy zadbać również o dopasowanie odpowiedniej instalacji gromadzącej energię (off-grid) lub takiej, która umożliwia jej sprzedaż do sieci (on-grid).

Montaż paneli fotowoltaicznych nie jest skomplikowany, ale wymaga precyzji oraz znajomości procedur. Moduły oprawione w ramę instaluje się na dachu danego budynku, na gruncie lub przytwierdza do elewacji. Istotnym czynnikiem wpływającym na umiejscowienie jest kąt padania słońca, który ma znaczenie dla wydajności systemu. Ilość paneli zależy z kolei od zapotrzebowania energetycznego.

Dlaczego warto zamontować panele fotowoltaiczne?

Dobrze przeprowadzony montaż instalacji fotowoltaicznych gwarantuje możliwość korzystania z czystego, odnawialnego źródła energii przez wiele lat. System stanowi więc bardzo ekologiczną alternatywę dla konwencjonalnych źródeł prądu i, co ważne, sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemyśle.

Instalacja zapewnia dużą niezależność od dostaw energii z innych źródeł, a więc również rosnących cen. Warto wspomnieć, że montaż paneli fotowoltaicznych pozwala na osiągnięcie 100% zapotrzebowania energetycznego, a tym samym wiąże się również ze znacznym obniżeniem kosztów utrzymania gospodarstwa czy firmy. To jedno z niewielu rozwiązań umożliwiających produkcję prądu na własne potrzeby i bez wątpienia również jedno z najskuteczniejszych. W kwestii montażu warto zaufać certyfikowanym specjalistom, których praca zagwarantuje poprawne, bezpieczne działanie.


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane