Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Dotacja "Czyste Powietrze"

16.07.2020 r.

Dotacja „Czyste Powietrze” powstała w wyniku konieczności zminimalizowania narastającego problemu smogu, który jest spowodowany szeregiem różnych czynników. Do głównych z nich można zaliczyć wybierane przez właścicieli domów złe sposoby ogrzewania, czyli np. palenie śmieci, palenie węglem brunatnym, niesezonowanym drewnem itp.

Takie sposoby ogrzewania są aktualnie niezgodne z zapisami „Ustawy Antysmogowej”. Aby każdy właściciel nieruchomości miał szansę na dostosowanie się do nowych wymogów, Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otworzyły program dotacji „Czyste powietrze”. Ma on dofinansowywać w znacznym stopniu najnowocześniejsze, ekologiczne źródła ciepła, które nie generują smogu i minimalizują emisję gazów cieplarnianych.

Z uwagi na fakt, że najbardziej skuteczne jest zainwestowanie w pierwszej kolejności w ograniczenie zużycia ciepła, dotacja „Czyste Powietrze” obejmuje nie tylko zakup i instalację np. kotła na pellet, czy pompy ciepła, ale również dofinansowuje ocieplenie budynku i uwzględnia dotację do paneli fotowoltaicznych, które również przyczyniają się do zmniejszania smogu. Dofinansowanie, w zależności od wyboru modernizacji może wynieść od 30 do nawet 50% kosztów instalacji i modernizacji.

Dotacja „Czyste Powietrze” jest również zintegrowana z programem „Mój Prąd” w zakresie dotacji do paneli fotowoltaicznych. Czas rozpatrywania i oceny wniosków „Czyste Powietrze” jest nieco krótszy, wynosi około 30 dni, zamiast nawet 3 miesięcy (tyle aktualnie można czekać na decyzję rozpatrzenia wniosku „Mój Prąd”).

Korzystając z dostępnych dotacji i wykorzystując je np. na zakup profesjonalnych i ekologicznych paneli fotowoltaicznych nie tylko robi się ukłon w stronę wspólnego środowiska, ale jednocześnie generuje się naprawdę zauważalne dla gospodarstwa domowego oszczędności. W dobie podwyżek prądu, montaż paneli fotowoltaicznych wydaje się być naprawdę strategicznym krokiem.


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane