Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Moje ciepło – dofinansowanie pomp ciepła dla nowych domów

29.04.2022 r.

Od 7 000 do 21 000 zł dotacji do zakupu pompy ciepła dla nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Tyle można otrzymać w programie priorytetowym Moje ciepło. Poznaj szczegóły.

 Na coraz większym znaczeniu zyskuje udział OZE w systemie ogrzewania domów jednorodzinnych, a za tym idzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń z nieefektywnych źródeł ciepła. Programy wsparcia dodatkowo wspomagają takie inwestycje. Od 29 kwietnia 2022 z takiego wsparcia można skorzystać w ramach dotacji Moje ciepło.

Główny cel programu

Program ma na celu zwiększenie udziału ogrzewnictwa indywidualnego i rozwój energetyki prosumenckiej z wykorzystaniem gruntowych, powietrznych i wodnych pomp ciepła w nowo powstałej zabudowie jednorodzinnej.

Kto może skorzystać?

Dotację mogą uzyskać właściciele lub współwłaściciele nowo wybudowanego budynku mieszkalnego o podwyższonym standardzie energetycznym. Jako nowo wybudowany uznaje się budynek, który spełnia jednej z poniższych wymogów na dzień składania wniosku:

Dodatkowo wnioskodawcą może być osoba wykazana w pozwoleniu na budowę, bądź w zgłoszeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Jak wskazuje NFOŚiGW „Wnioskodawca musi być wskazany jako nabywca/odbiorca na fakturze lub równorzędnym dokumencie księgowym – w przypadku różnicy w osobie Wnioskodawcy a nabywcy/odbiorcy należy załączyć stosowne oświadczenie.”

Przez podwyższony standard energetyczny budynku rozumie się uzyskanie maksymalnej wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) w celach ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej na poziomie:

Jakie inwestycje obejmuje program?

Współfinansowanie dotyczy:

Jednocześnie w budynku nie może być zlokalizowane źródło ciepła na paliwo stałe (także na okres trwałości inwestycji, czyli przez okres 5 lat).

Wysokość dofinansowania

Dotacja wynosi do 30% kosztów kwalifikowanych, a dla posiadaczy karty Dużej Rodziny do 45%. Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie nie więcej niż 21 000 zł dla pomp gruntowych i do 7 000 zł dla pomp powietrznych (powietrze-powietrze w systemie centralnym oraz powietrze-woda).

Typ pompy ciepła

Maksymalna wysokość dotacji

Udział inwestycji w kosztach kwalifikowanych

Udział inwestycji w kosztach kwalifikowanych
z kartą Dużej Rodziny

Powietrze-powietrze
w systemie centralnym
 
7 000 zł do 30% do 45%
Powietrze-woda 7 000 zł do 30% do 45%
Gruntowa 21 000 zł do 30% do 45%

Budżet programu

Dla realizacji celów programu przewidziano kwotę do 600 000 000 zł co ma wesprzeć w zakupie i montażu pompy ciepła około 57 tys. domów.

Terminy

Wnioski można składać w trybie ciągłym od 29 kwietnia 2022 do 31 grudnia 2026 roku lub do czasu wyczerpania dedykowanej puli środków.

W przypadku programu Moje ciepło inwestycja związana z zakupem i montażem pompy ciepła musi zostać zakończona przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie programu Moje Ciepło

 

 


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane