Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Mój Prąd 4.0

15.04.2022 r.

Najnowsza edycja programu startuje już 15 kwietnia 2022. Można otrzymać łącznie nawet 20 500 zł. Poznaj szczegóły, dowiedz się jak skorzystać.

Dotacja Mój Prąd 4.0 jest rodzajem bezzwrotnej zapomogi, której celem jest zakup i instalacja ekologicznych paneli fotowoltaicznych oraz w tej edycji również magazynów energii i ciepła oraz systemów zarządzania tą energią. Program realizowany jest w latach 2021-2023.

Program ma na celu:

Kto może otrzymać dofinansowanie z Mojego Prądu 4.0?

Z nowej edycji skorzystają osoby fizyczne, których mikroinstalacja jest lub zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń „net-billing”. Dotyczy to więc nowych prosumentów, składających wniosek do OSD o przyłączenie mikroinstalacji po 31 marca 2022 r., oraz obecnych prosumentów, którzy przejdą z systemu opustów na system net-billing do 1 lipca 2022 r.

Co obejmuje dotacja w programie Mój Prąd 4.0?

Dofinansowanie dotyczy mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW zainstalowanej po 1.02.2020 r.

W programie Mój Prąd 4.0 dodatkowo można otrzymać zwrot dla:

  1. Magazynów energii elektrycznej (pojemność minimalna akumulatora 2 kWh, cena za 1kWh nie większa niż 4 tys. zł)
  2. Magazynów energii cieplnej obejmujących:
  1. Systemów zarządzania energią pod warunkiem, że poza fotowoltaiką będzie on obsługiwał również magazyn energii elektrycznej lub magazyn ciepła

Jaka jest wysokość dotacji w programie?

Maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 20 500 zł.
Nie może ono jednak przekroczyć 50% kosztów inwestycji.

  1. Dotacja do mikroinstalacji fotowoltaicznej wyniesie do 4000 zł
  2. Dotacja do mikroinstalacji fotowoltaicznej z dodatkowymi inwestycjami wyniesie do 5000 zł oraz:

Ponadto prosumenci korzystający już wcześniej z programu Mój Prąd lub innych dotacji, po przejściu na system rozliczeń net-billing, mogą starać się o dodatkowe 2000 zł zwrotu dla instalacji fotowoltaicznej w ramach najnowszej edycji, a także dla magazynów energii i ciepła oraz systemów zarządzania energią.

Jaki jest budżet programu?

Na potrzeby tej edycji programu zabezpieczone zostało 855 mln zł dla bezzwrotnych form dofinansowania. Docelowo jednak kwota ta może zostać zwiększona w przypadku większego zapotrzebowania, które ma być stale monitorowane.
 

W jaki sposób można złożyć wniosek?

Wniosek możne zostać złożony wyłącznie elektronicznie za pomocą Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD) pod adresem: https://gwd.nfosigw.gov.pl/

Wnioski będą przyjmowane od 15 kwietnia 2022 r. do 22.12.2022 r. (możliwe przedłużenie) lub do wyczerpania alokacji środków.

Wymagane dokumenty (dotychczas):

Przy zakupie instalacji od JBG PV otrzymujesz pełne wsparcie przy formalnościach związanych z uzyskaniem dotacji z programu Mój Prąd 4.0!

Skontaktuj się z nami: 600 076 600


Szczegóły programu można znaleźć pod adresem: https://mojprad.gov.pl/

 


Pliki do pobrania:

Plik do pobrania nr 1 (png)

Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane