Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Dotacja "Mój Prąd 3.0"

01.07.2021 r.

Nabór w kolejnej edycji programu Mój Prąd ruszył 1 lipca 2021 roku. Warto się spieszyć ze składaniem wniosków. Zapraszamy do poznania szczegółów 3. edycji programu.

Jaki mogę otrzymać zwrot dzięki dotacji Mój Prąd 3.0?

Dopłata w edycji na rok 2021 wyniesie maksymalnie 3000 zł. Kwota ta nie będzie mogła przekroczyć 50% kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. W poprzedniej edycji programu kwota wynosiła 5000 zł. Pieniądze będą wydatkowane z puli 534 mln zł.

Do kiedy można złożyć wniosek?

Nabór wniosków rozpoczyna się 01.07.2021 i kończy 22.12.2021 r., pod warunkiem, że wcześniej nie wyczerpie się przeznaczona pula dotacji. W związku z tym warto swój wniosek złożyć jak najszybciej. Osoby, które już otrzymały dotację z programu w poprzednich edycjach, nie będą mogły skorzystać z niej ponownie.

Aktualizacja z dnia 06.10.2021 r.

Jak poinformował NFOŚiGW budżet edycji Mój prąd 3.0 został wyczerpany, w związku z czym nabór nowych wniosków zostaje automatycznie wstrzymany.

Co obejmuje dotacja?

Program obejmuje wyłącznie mikroinstalacje fotowoltaiczne zainstalowane po 31.01.2020 roku. Dofinansowanie dotyczy instalacji o mocy 2-10 kW i nie jest dostępne w przypadku rozbudowy już istniejącej instalacji.

Czy można skorzystać jednocześnie z innych programów?

Dofinansowanie nie będzie przyznane w przypadku, gdy instalacje jest sfinansowana lub realizowana za pomocą innych środków publicznych, m.in. z programu „Czyste Powietrze”. W przypadku rozliczenia instalacji w ramach ulgi termomodernizacyjnej, kwota zgłaszana do rozliczenia powinna być pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania z programu Mój Prąd.

Jakie są obowiązki beneficjenta?

  1. Konieczność eksploatowania instalacji oraz innych urządzeń objętych dofinansowaniem przez okres co najmniej 5 lat od dnia wypłaty dofinansowania.
  2. Prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych związanych z dofinansowaniem kierowanych do opinii publicznej.
  3. Umieszczenie w widocznym miejscu w lokalizacji inwestycji trwałej tablicy z odpowiednimi logotypami w rozmiarze nie mniejszym od A4. Tablicę beneficjent wykonuje we własnym zakresie. Treść jaka powinna znaleźć się na tablicy: "Inwestycja proekologiczna wsparta w Programie Mój Prąd.

W jaki sposób można złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wniosek składa się w formie elektronicznej poprzez generator wniosków NFOŚiGW. Może go złożyć beneficjent lub upoważniony przez niego podmiot (np. instalator). Pełna instrukcja składania wniosków dostępna jest w dokumencie PDF

Szczegółowe informacje o dotacji znajdują się na stronie programu Mój Prąd

 

 

 


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane