Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

Ulga termomodernizacyjna

15.02.2022 r.

Chcesz zainstalować fotowoltaikę / pompę ciepła? Sprawdź, jakie przysługuje Ci odliczenie podatku w ramach termomodernizacji budynku.

Od 1 stycznia 2019 nieprzerwanie można skorzystać z Ulgi termomodernizacyjnej, umożliwiającej odliczenia kosztów poniesionych m.in. na instalację fotowoltaiczną i montaż pompy ciepła od podatku dochodowego.

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Jest to odliczenie od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych w ramach przedsięwzięcia termomodernizacji istniejącego budynku.

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Odliczenie dotyczy podatników, będących właścicielami lub współwłaścicielami istniejącego jednorodzinnego budynku mieszkalnego (budynek nie może być w trakcie budowy). Z rozliczenia można skorzystać podatnicy rozliczając się na podstawie: skali podatkowej (17% lub 32%), podatku liniowego 19%) lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Inwestycja musi być zakończona w ciągu 3 lat od poniesienia pierwszego wydatku ujętego w odliczeniu.

Co obejmuje odliczenie?

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można finansować:

Jaka jest wysokość ulgi?

Kwota jaką można odliczyć nie może być wyższa niż 53 000 zł dla wszystkich realizowanych prac termomodernizacyjnych w budynkach właściciela/współwłaściciela chcącego skorzystać z ulgi.

Czy ulga łączy się z innymi dotacjami?

Tak, ulgę można łączyć między innymi z dotacją „Czyste Powietrze” lub „Mój prąd”.

Więcej szczegółów o znajdziesz na oficjalnej stronie Ulgi termomodernizacyjnej

 

Źródło informacji: https://czystepowietrze.gov.pl/ulga-termomodernizacyjna


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane