Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 46
Biuro:
info@jbgpv.com
zapytaj ON-LINE

ECO AWF z panelami fotowoltaicznymi

05.07.2022 r.

Projekt ECO AWF

Pierwsza w Polsce łódka naukowo-badawcza, wyposażona w napęd elektryczny, która wykorzystuje energię słoneczną. To projekt ECO AWF.

Łódka wyposażona jest w napęd elektryczny oraz panele fotowoltaiczne. Rejs z udziałem studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Śląskiego, którzy zmieniają się co kilka dni, pod opieką dr hab. inż. Stefana Nowaka rozpoczął się 8 maja w Raciborzu, a zakończy w sierpniu na Mazurach.

Jest to o tyle ciekawe przedsięwzięcie, że łódka powstała poprzez recykling szalupy ratunkowej. Część łódki została zaprojektowana jako houseboot – czyli barka mieszkalna. Projekt pokazuje, że można w tani i prosty sposób przekształcić stare i nieużywane łódki w bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Na dachu zamontowane są panele fotowoltaiczne. Instalacja jest w stanie dostarczyć energię na 3-4 godziny pływania dziennie. Przez to nie ma konieczności korzystania z dodatkowego prądu na przystaniach.

Celem rejsu jest sprawdzenie przygotowania szlaków wodnych do ekoturystyki i skontrolowanie jakości powietrza, wody, osadów, jak również czystości trasy.

Zapraszamy do śledzenia jednostki www.facebook.com/ECOAWF


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane